Pamuk-Tekstil ve Konfeksiyon Sempozyumu yarın başlıyor

 

Dünya Gazetesi 19 Nisan 2000

İZMİR - Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Tarımsal Ekonomi Araştırma Enstitüsü tarafından düzenlenen ve gazeteniz DÜNYA'nın da destek verdiği `3. Türkiye Pamuk, Tekstil ve Konfeksiyon Sempozyumu' yarın başlıyor. İki gün sürecek sempozyum İzmir Efes Convention Center'da yapılacak.

Tarım ve Köyişleri Bakanı Hüsnü Yusuf Gökalp'in de katılacağı sempozyumun açılış konuşmaları Tarımsal Ekonomi Araştırma Enstitüsü'nden Doç. Dr. Ahmet Bayaner, Ege Çiftçiler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Tanman, Ege İhracatçı Birlikleri Başkanlar Kurulu Başkanı Hasan Çelebioğlu ve Dış Ticaret Müsteşarlığı'ndan Haluk Ayhan tarafından yapılacak.

Sempozyumun ikinci gününde, gazeteniz DÜNYA'nın Tarım Yazarı Ali Ekber Yıldırım, `Dünya Ticaret Örgütü ve Avrupa Birliğine Uyumun Tekstil Sektörü Üzerine Etkisi ve Desteklemeler' konulu oturumun başkanlığını yapacak.

İlk iki sempozyumun düzenlenmesinde Sanko Holding'in önemli maddi katkıları olduğunu ifade eden Sempozyum Koordinatörü Nermin Akyıl, üçüncüsü düzenlenecek olan bu sempozyuma ise Ege Çiftçiler Derneği, Ege İhracatçı Birlikleri, Türk Deltapine Inc., Monsanto Europe S.A. ve DÜNYA Gazetesi'nin katkıda bulunduğunu söyledi.

Sempozyumun gerek maddi olarak, gerekse deneyimlerin paylaşılması hususunda artan destekle uzun yıllar sektörün sorunlarına çözüm aranan platform olarak sürdürüleceğini ümit ettiklerini vurgulayan Akyıl, pamuk, tekstil ve konfeksiyon sektörlerinin zincirin birer halkaları olduğunu belirterek, bu sempozyumun zincirin halkaları arasında bilgi akışına katkıda bulunmayı amaçladığını söyledi.